Suntago (Wręcza k. Mszczonowa)

Suntago – Park of Poland to gigantyczny obiekt wybudowany pod Warszawą. W jego skład wchodzi park Suntago z basenami i zjeżdżalniami. Ponadto znajduje się tam strefa Relax i Saunaria, a także baza noclegowa. Jest to miejsce, w którym można wypocząć w klimacie tropikalnej wyspy.

Suntago Wodny Świat został otwarty 20 lutego 2020 roku. Park położony jest w miejscowości Wręcza, należącej do gminy Mszczonów. Zlokalizowany jest w centralnej części Polski i oddalony o sześćdziesiąt kilometrów od Warszawy. Samochodem można do niego dojechać autostradą A2 i trasą S8 między stolicą, a Łodzią. Do aquaparku dojeżdża także autobus Suntago.

Suntago Wodny Świat przygotowało moc atrakcji dla dorosłych i dzieci korzystających z aquaparku. Park wodny podzielony jest na trzy strefy:

Amango – wodna dżungla na której znajduje się 18 basenów, łącznie 3,2 km zjeżdżalni, 4 tysiące leżaków i 300 prawdziwych palm. Znajdują się tu 32 tematyczne zjeżdżalnie dla dzieci i dorosłych. Na najmłodszych czekają brodzik i wodne place zabaw. Aby się posilić w strefie Jamango, można skorzystać z restauracji i barów. Dostępne są: kuchnia polska w restauracji Poleczka, włoskie przysmaki w Va Bene, Juicy bar oraz Pirat Snack Bar.  

Relax – strefa przeznaczona dla osób starszych, powyżej 16 roku życia. W tej strefie z ogromnym ogrodem znajduje się 400 palm. Zostały one sprowadzone z Florydy, Kostaryki i Malezji. Strefa Relax to 18 basenów – m.in termalny, siarkowy i kilka basenów solankowych. Do dyspozycji pozostają restauracje w których serwowane są potrawy kuchni amerykańskiej w Arizona American Steak & Burger oraz Sushi w Nori Sushi Bar. W strefie Relax w wydzielonym miejscu pod nazwą Wellness & SPA istnieje możliwość skorzystania z zabiegów na twarz, stopy, dłonie lub całe ciało. Wykonywane są także masaże i zabiegi uzupełniające.

Saunarium – to także strefa dla gości powyżej 16 roku życia. Znajdują się tutaj sauny suche i mokre oraz łaźnie parowe. Osiągalna jest temperatura nawet stu stopni Celsjusza. Można skorzystać z aromaterapii, ceremonii saunowych, groty solnej, sauny Prysznic Calla ze strumieniem tropikalnego wodospadu, a także ekstremalnych warunków w saunie Mont Blanc z temperaturą minus 12 stopni.   

W skład Saunarium wchodzą: Valhalla – sucha, osiągalna temperatura 95 stopni Celsjusza, sauna drewniana o wystroju z czasów wikingów, można skorzystać w niej z aromaterapii, Prysznic Calla to kojący tropikalny strumień wodospadu, spływający po kwiatach kalii, panuje tam temperatura 16 stopni i zaleca się przebywanie w niej przez 10-12 minut, Wioska Egipska – utrzymywana maksymalna temperatura: 90 stopni Celsjusza, składają się na nią: Sauna Sahara, Sauna Ramzesa, Sauna Cheopsa, Sauna Sfinksa i Kamienna Krypta, utrzymana w stylu starożytnego Egiptu, Koreańska Sala Wypoczynku to miejsce relaksu, wyciszenia wprowadzającego w stan medytacji, można wsłuchać się w muzykę i skorzystać z aromaterapii, Mont Blanc – łaźnia z niską temperaturą 12 stopni Celsjusza i wilgotnością 0%, Sauna Akwarium – strefa w której można skorzystać z olejków aromatycznych i posłuchać kojącej muzyki, pomieszczenie zdobi akwarium, jest to sauna sucha o maksymalnej temperaturze 85 stopni, Sauna Aromatyczna – inhalacyjna sauna z obrazem jak z polskiego lasu, panuje tam wysoka wilgotność 60%, która sprzyja oczyszczaniu dróg oddechowych, Rajska Plaża – tu osiąga się temperaturę 100 stopni Celsjusza, ma kształt domku na wodzie na Malediwach, zalecany czas przebywania: 15 minut, Łaźnia Turecka ma dużą wilgotność – 90%, przebywanie w niej usprawnia układ oddechowy i pozwala usunąć toksyny z organizmu, jest to łaźnia mokra, Grota Solna – panuje tu nadmorski mikroklimat stworzony specjalnie w celu leczenia układu oddechowego, nerwowego i krążenia, na podłodze znajduje się granulowana sól w postaci bloków, podgrzanie pomieszczenia i jego wentylacja pozwala nasycić organizm korzystnymi pierwiastkami.

Baseny na terenie Suntago: Basen termalny – znajduje się w strefie Relax, można w nim skorzystać z jacuzzi i hydromasażu. Ma głębokość 1,3 m i temperaturę wody 32 stopnie, baseny solankowe – trzy baseny o nazwach „Dead Sea” zlokalizowane wewnątrz, w strefie Relax. Mają głębokość 1 m i panuje w nich temperatura 32 stopni Celsjusza, Rzeka przygód – basen dla rodzin z dziećmi umieszczony w znajduje się w strefie Jamango. Ma długość 427 metrów i można w nim napotkać liczne przygody, Wewnętrzny basen z barem – znajduje się w strefie Jamango, można w nim skorzystać z orzeźwienia napojem bez konieczności wychodzenia z wody, Basen termalny z dziką rzeką – znajduje się w strefie Jamango, posiada jacuzzi i łóżko z hydromasażem, Basen siarkowy w strefie Relax to idealne miejsce dla osób borykających się z problemami reumatoidalnymi i stawowymi. Woda siarkowa regeneruje naskórek i wzmacnia odporność, Basen z falami – znajduje się w strefie Jamango i ma głębokość 1,9 m. Fale w basenie są generowane sztucznie, mają różną siłę uderzenia i zmienną prędkość, Basen z barem i bąbelkami – znajduje się w strefie Jamango. W basenie można skorzystać z drink baru. Jest tam dostępnych dwadzieścia łóżek do hydromasażu i jacuzzi. Ma głębokość 1,25 m, Basen z bąbelkami to miejsce dla dorosłych i dzieci – znajduje się w strefie Jamango i ma głębokość 1 m.

Na gości parku wodnego czekają noclegi w Suntago Village – osiedlu domków położonych na terenie kompleksu. Znajdują się tam w pełni wyposażone apartamenty – pokoje wraz z łazienkami i aneksami kuchennymi. Do wyboru jest zwykły Bungalow mieszczący do 4 osób lub większy Bungalow DUO dla nawet 8 gości. W sąsiedztwie parku wodnego powstaje także czterogwiazdkowy hotel.